| Chio9 a întrebat:

AER...
Stau in fata calculatrului si simt ca nu am aer, simt nevoie tot timpul sa oftez sa inspir adanc. Ma iau calduri prin corp inima imi bate tare. Sunt foarte nervos gandit si agitat din cauza unor probleme.
Geamu e deschis larg sa fie curent dar eu tot nu prea am aer.

Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate gandurile noastre se reflecta pe plan fizic. Daca ai ganduri negative legat de ceva/cineva, e clar ca te iau caldurile, ca simti ca nu mai poti, etc. Trebuie calm si moderatie in toata.
Citeste mai multe aici, poate iti regasesti unele probleme: http://www.vindecare.go.ro/vindgand.htm

8 răspunsuri:
| Chio9 explică:

Am uitat sa specific, ca am deviatie de sept si am nasul infundat.
Respir foarte greu pe nas.
Am si amigdalele umflate.

Fara sfaturi gen: Du-te la doctor.

| Orkroc a răspuns:

Omule daca ai deviatie de sept si amigdlaita fa-le mai ales opertia de deviatie de sept ca asa a facut si mama si abia a scapat

| AlexDng a răspuns:

Bea ceaiuri calde. Te ajuta foarte mult mai ales cand ai amigdalele umflate.

Incearca sa consumi cat mai multe lichide calde/fierbinti ca sa ajungi la o temperatura cat mai mare a corpului si sa transpiri.

De asemenea fereste-te de curent, iti dauneaza mai mult decat crezi.
Fa dusuri calde ( nu reci ) si evita soarele/caldura.

Bafta si insanatosire grabnica! happy

| Drolja a răspuns:

Te ai îndrăgostit de calculator.

| baicu_1517 a răspuns:

Aer conditionat .........scz daca e o gluma proasta

| Chio9 explică:

Sa mori tu.
Si vezi ca ti-ai pus poza aia carn, sau asa ai tu gatu intr-o parte?

Io n-am aer aici si tu raspunzi la misto.

| Drolja a răspuns (pentru Chio9):

Băi, tată, vezi cum vorbești, nu te mai agita atât! Mă bucur că te ai simțit jignit smug așa e bine cu unii băieți.
Mă, doar nu ești lipit de scaun.
Ieși afară, la plimbare, seara și dimineața, când e răcoare. Vrei să vin să te plimb eu? Vrei aer? ..hai la sursă!

| Chio9 explică:

Jignit, pff nici pe departe.
Mai degraba bucuros, mi-ai facut un favor zicand ca m-am indragostit.
Nu stau pe scaun, stau intins inpat pentru ca am laptop.
Oi iesi afara fica mea, ca ziceai ca-s taicato, da daca te uiti putin am postat intrebarea pe la amiaza.
Dimineata si seara ies la plimbare, pentru cultura ta generala.
hmmm, mai plimba odata, te-as plimba si eu odata. laughing
Nu mai vreau aer, ca acum am.
Sa nu-mi zici ca ai pompa de umflat mingi, aia-i sursa? laughing))