| YumiSukinanda a întrebat:

Ajutati-ma crying
Am mers azi la bazin, acu am venit si nu mai aud cu o ureche, adica aud, dar nu bine. sad
Deci trebuia sa innotam pe sub apa iar eu cand am iesit mi-am scuturat capul in parti si intr-o parte am tinut mai mult si mi-a intrat apa acolo si aud naspa cu o ureche, nu stiu ce s afac sa imi revin
FUNDAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florrentina14 a răspuns:

Incearca sa sari intr-un picior cu capul aplecat spre urechea cu problema. Si eu cand am fos la mare am stat asa cu urechea auzind in " aburi", dar in maxim 10 minute dupa ce am iesit din apa s-a scurs singura apa...straight face Ai grija sa nu faci otita. Sora mea a avut si s-a si agravat si era sa ramana surda. A tratat-o si acum nu mai are voie deloc cu capul in apa.

10 răspunsuri:
| andreycosmin1 a răspuns:

Daca te doare ai otita! Daca nu te doare ti sa infundat doar ureachea!winking

| george232323 a răspuns:

Toarna putin spirt sau otet in ureche si asteapta sa se dezinfecteze.Iti zic eu functioneza ...Mult noroc!

| CorneliaC a răspuns (pentru george232323):

Cum ma sa toarne spirt sau otet? Draga, n-asculta ce ti se spune, ca o sa faci vreo prostie mai mare, mergi la urgenta.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Şterge-te cu beţişoare de urechi şi ai grijă să nu mai ieşi afară dacă bate vântul deoarece poţi face otită. Dacă locul se usucă vei auzi bine din nou însă important este să nu stai în curent.

Pa-pa.

| george232323 a răspuns (pentru CorneliaC):

Vai de mine dar tu ai incercat cumva?

| Duucu a răspuns:

Seringa cu apă, și dă-i cu jet în ureche.S-a înfundat doar...

| CorneliaC a răspuns (pentru george232323):

A turna spirt sau otet in ureche e ca si cum l-ai bea ca sa slabesti si dupa aia iti strici stomacul.

| Pisicutzaaaa a răspuns:

Probabil te-a tras curentul ca apa nu ramane in urechi. o sa-ti treaca, dar trebuie sa stai cu ea la cald si sa-ti pui niste picaturi de urechi, si daca nu iti trece cam intr-o sapt, mergi la doctor.

| george232323 a răspuns (pentru CorneliaC):

Tu crezi ca stric urechea sau ca se fisureaza timpanul? Sora mea este doctor si am numertoase carti despre asa ceva si in plus am incercatsi eu deci iti garantez ca nimic rau nu se poate intampla...

| CorneliaC a răspuns (pentru george232323):

Bine, daca zici tu...