| Ddgmm a întrebat:

AJUTOR!
Astăzi am facut 3 zile, de cand ma jeneaza gatul, de fapt ma mananca sau nu stiu cum sa exprim simptomul.Pot sa mananc sau sa inghit apa, dar am disconfort.Sa fi facut alergie de la ceva si nu trecea in 3 zile? E posibil sa am un corp strain in gat sa imi dea simptomele astea? Astept pareri! Sigur s-au mai confruntat persone cu simptome din astea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceea ce faci se numeste spam si ti se poate bloca sau sterge contul. Pui intrebarea si astepti sa-ti raspunda cineva! Oricum, n-ai pus intrebarea unde trebuie si nu cred ca se pot face consulturi medicale pe net. Mergi la medicul de familie si explica-i ce ai si te va indruma cel mai bine! Aici nu sunt medici!

| Justme79 a răspuns:

Sunt enn cauze de ce te jenează gatul sau te doare... unul poate ai băut ceva foarte rece și de aici este și senzația de jenă pe care o simți și cu siguranță posibil sa fie un început de răceală pentru că din câte știu eu cam așa începe... durere in gat, tuse, temperatura samd sau poate ești alergic la anume ceva încearcă momentan sa iei faringosept sau extreme fluid una din ambele sunt ok!

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Ai albine. Si-au facut familie acolo. partea buna e ca vei manca miere gratis

| Catrice a răspuns:

E de la tetanos, stai liniștit.

| Reghqen a răspuns:

Dă-te cu un spray pentru gât, dacă nu ia o pastilă d-aia pentru gât care o ții în gură și o absorbi cu limba.
Dacă nu fă-ți un ceai de mușețel cu coji de ceapă.

| RaduWhovian a răspuns:

Mergi la medic! Vorbeste cu ai tai! Ia o pastila de gat, bea un ceai, iar daca faceai alergie, aveai simptome mai nasoale.

| mgtow a răspuns:

De fel astepti un timp cateva zile in caz ca nu trece mergi la doctor

| Alverto a răspuns:

Nu pot să cred câtă ură și răutate poate să fie pe acest site
Acum înțeleg de unii nu s-au mai logat de ani buni

Și eu am avut cândva aceleași "simptome" dar după câteva zile au trecut
Una din cauze ar putea fi că după ce ai mâncat ceva rafinat sau mai subțire ți-a rămas pe esofag
Dacă ești la școală întreabă profesorul de biologie, s-ar putea sa fi fost medic cândva
Dacă se agravează consultă un doctor
Dar apropo, ai avut vreo lovitură în acea zona?

| Ddgmm explică (pentru RaduWhovian):

Nu pot sa iti dau mesaj in privat, ca am statut de junior.Deci..durerea de gat m-a luat la vreo 10 minute dupa ce mestecasem o guma orbit cu aroma de pepene, aparent ciudat....si mi se pare ca am si gatul umflat...ai patit si tu?

| valentingb a răspuns:

Ai dormit cu nasul înfundat și ai respirat pe gură, sau ai alergat, sau ai beut berea rece.
E ok. Suge un strepsils.

| RaduWhovian a răspuns (pentru Ddgmm):

Da