| Clirty a întrebat:

Am 1.62, 53 de kilograme si 13 ani se ceva. Sunt prea grasa? Unii spun ca am oasele grele. Daca sunt prea "plinuta" cum as putea slabi? Multumesc de raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Referitor la "oase mari" sau grele: http://www.mytimewaster.com/lol/big-bones-id8685
Legat de tine, poate esti putin mai plinuta, insa nu fa prostia de a urma nu stiu ce diete. Mananca sanatos si depune activitate fizica.

| kar1GaNNN a răspuns:

E cam mult 53 kg la 13 ani dar tinand cont ca ai 1.62 e ok! bye

| TheQuestionQuestionQuestion a răspuns:

Cum sa slabesti?happy hmm, in nici intr-un caz nu poti slabi la fastfood.doar facand miscare dar, ATENTIE.trebuie regim alimentar.degeaba faci fitness si mananci prostii.sa nu iei tablete de slabit dc?: alea te ajuta sa slabesti, dar dupa ce te-ai lasat de fitness te ingrasi iar chiar daca nu mananci grasime, in plus de asta au efecte secundare ca si steroizii, dar steroizii sunt mai rai laughing. sper ca te-am ajutat dar griji sa nu te fortezi tare ca vei face muschi laughing funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Pe pariu ca poti slabi la fast food? Cineva care a studiat putin nutritia poate face asta lejer ( eu pot spre exemplu ).

Ia gandeste-te putin logic CUM.

| TheQuestionQuestionQuestion a răspuns (pentru Cosmin86):

Poti daca mananci doar legume nu Shaorme si hamburger-uri

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Vorbeam de fast food, adica shaorme, hamburgeri, etc.

| TheQuestionQuestionQuestion a răspuns (pentru Cosmin86):

Aaa.pai in cazul asta nu se poate slabi doar cu ajutorul pastilelor care am mai spus ca sunt ca si steroizii, doar ca te ingrasa dupa ce nu mai faci miscare. Daca te referi la alta modalitate, inseamna ca studiile alea nu sunt bune

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Nu, poti sa slabesti mancand doar fast food, fara pastile sau steroizi.

Deci, CUM? astept sa vad cat te duce capul.

| TheQuestionQuestionQuestion a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai cum? facand sala? ca sa faci sala trebuie sa ai regim alimentar.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Poti sa faci si sala.

Ideea e simpla : corpul arde un numar de calorii pe zi ( prin jur de 2000 ), daca faci sport, arde si mai multe.

Daca tu mananci fast food ( shaorma, kfc, etc. ) cat sa nu depasesti aceast numar de calorii ( adica sa ramai pe deficit caloric ), slabesti.

Mananca 1500 calorii pe zi si slabesti INDIFERENT din ce surse iti iei cele 1500 calorii.

| Clirty explică (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Eu nu mananc de la fast-food pur si simplu a fost iarna si nu am mai facut miscare.

| alexutzaTaa a răspuns:

Buna nu te ingrijora deloc esti foarte bine asa eu am 1.60 56kg si am 13 ani deci tu esti foarte bine asa te pup si sa ai grija de tine sa ramai asa
happy

| Duce a răspuns:

Du-te la sala de fitness si ai grija ce mananci. Ducandu-te la sala slabesti in 2-3 luni foarte rapid, sau cel putin mult mai rapid decat ai slabi daca ai alerga prin fata blocului. Renunta la ciocolata/pizza/shaorma si dulciuri. Daca te duci la sala in fiecare zi si mananci sanatos in mai putin de jumatate de an poti sa slabesti considerabil.winking

| 1andrew5 a răspuns:

Nu cred ca esti grasa... mi-ar trebui o poza sa vad mai bine. dar oricum la inaltimea ta nu esti grasa... si daca te simti plinuta, fa miscare in fiecare zi. happy