| xCangur a întrebat:

Am 13 ani si 3 luni si am inaltimea de 1.45
Este vreo problema?
Eu zic ca sunt c-am mic de inaltime pentru varsta mea, voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Nu-ți dă griji o sa mai crești și dacă rămâi mai pitic cam de 1 60 nu e nicio problemă, contează caracterul tau nu înălțimea.
PS:contează și părinții/bunicii cat de înalți sunt

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sport, basket, inot
daca nu apar rezultate nu iti fa griji poate esti un om mic de statura, eu am 18 ani si 1.60m si sunt baiat

| curioasa210 a răspuns:

Http://www.suntparinte.ro/inaltime-si-greutate-copii
Eu am 1.50 :) asa ca stai linistit/a e ok

| Elena9328 a răspuns:

Depinde de părinți.
Nu poți avea 1.80 daca părinții sunt micuți de statura.
Aceeași înălțime o aveam și eu la 12 ani.

| PsyhoChild a răspuns:

Trebuie sa tii cost si la raportul dintre greutate nu numai ani.
Pentru mai multe detalii :http://www.suntparinte.ro/inaltime-si-greutate-copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu aveam atat nici la 15 ani si acum am peste 180. Stai linistit, depinde de genele tale. Daca ai parinti inalti, vei fi si tu inalt.

Răspuns utilizator avertizat
| Costik789 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut! Ai mai crescut? Acum ce inaltime ai?
Cam atat sunt si eu la 17 ani... fiind băiat