| Fede_Drew's_Federiko_2003 a întrebat:

Am 14 ani si am 70 de kg si 1.62. As vrea sa mai cresc in inaltime. Credeti ca ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ani si 1.62 ar trebui sa ai 52kg!
Cat priveste inaltimea, apuca-te serios de un sport, ca sa te ajute sa te inalti!

| Victor453 a răspuns:

Te ridici la bara te ocupi cu baschet, de asemenea cauta pe internet, sunt mult video si informatii cu exercitii pentru crestere

| udrescuf a răspuns:

Daca dormi mult si faci sport poti ajunce la o inaltime mare eu dorm mult si am 1.80 si am 13 ani.

| andyarx a răspuns:

Cel mai recomandat sport este inotul, conteaza mult si alimentatia, scoate fast foodul din viata ta, consuma multe fructe si legume, si nu-ti face griji pana la 21 de ani ai timp sa cresti.

| omulsingur a răspuns:

Eu iti recomand sa mananci cat mai sanatos, sa faci orice sport iti place tie, dar sa-l practici de mai multe ori pe saptamana (in afara de culturism). Daca ai o viata sanatoasa te dezvolti mai frumos.