| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, 1.71 si 65 kg si sunt foarte gras, am o burta extraordinara.
As vrea o metoda buna de slabit si de facut muschi in acelasi timp. Nu imi permit si nici nu as vrea sa mananc zilnic iaurt, zeama de varza si alte prostii.
Pentru slabit... exercitii fizice, renuntatul la dulciuri si la paine, plimbari, baschet, etc.
Dar pentru facut muschi? Se pot face in acelasi timp, sau e mai bine sa slabesc si dupa aceea sa fac "patratele"? big grin

Scopul meu: sa ajung la 60kg pana la Pasti, iar pana in vara sa nu mai am burta deloc happy

Si inca o intrebare: ce fructe sunt bune pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Piableu a răspuns:

Orice fruct este bun. Eu am 1.72 si 65 kg, 15 ani si am facut patratele.

Uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc
Sau apuca-te de inot. Inotul este cel mai bun sport. Eu asta am tot facut de 3 ani si in primele 3 luni mi s-au format muchii.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| paparoach a răspuns:

Chiar consuma atat de multe calorii flotarile?
Eu mi-am facut facut urmatorul program: 15-20 de minute de bachet (aruncat la cos), apoi 5-10 minute de abdomene si exercitii, 5 km pe bicicleta de fitness si 2-3 minute pe Leg magic.

L-am facut prima oara in seara asta, si eram transpirat tot, deci si-a facut efectul. de asemenea, mai lucrez si cu gantera. O sa il tin 7 zile, renunt la mesele copioase si la dulciuri si sa speram ca vor aparea rezultate!