| vasyyyyyy a întrebat:

Am 15 ani si 1, 66m inaltime.Cum sa fac sa cresc in inaltime mai mult? mentionez ca m-am apucat de exercitii fizice si galtere de un an jumate si am musculatura formata. mai cresc de acum in inaltime? ce trebuie sa fac sa cresc mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Marius99ful a răspuns:

Lasa-te de gantere... de acea nu credti daca vrei sa te dezvolti apucate de inot cel mai recomandat!

| MØMÿ a răspuns:

Inot, basket, handball. O sa te ajute sa cresti in inaltime.

| Leatherleader a răspuns:

Petrece mai mult timp cu persoanele inalte si in acest fel vei creste in inaltime.

| Maxim96 a răspuns:

O sa mai cresti pana la 18 anihappy

| giony54 a răspuns:

Daca mai ridici greutati o sa mai scazi nu o sa mai cresti, fa baschet si astepta sa treaca timpul ca nu esti pui de gaina sa-l ingrasi la urgenta, trupul are nevoie de timp, esti in crestere pina la 20 ani.

| vasyyyyyy explică (pentru giony54):

Eu am conditi fizica buna, daca m-as apuca de tractiuni? nu m-ar ajuta?