| AndreiLaru a întrebat:

Am 16 ani am nasu stramb si deviatie de sept vreau sa-mi fac ambele operati si estetic si deviatie,pot sa mi-le fac de la ani astia? si pana la ce pret ajunge fiecare (la clinica privata, si la clinica de stat )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Aceste operatii se fac doar la 18 ani.

| AndreiLaru explică (pentru vali1985):

Am fost la o clinica orl si mi-a zis ca deviatia de sept pot sa o fac de acum, dar pe cea estetica sa astept pana la 18 ani.

| AndreiLaru explică (pentru vali1985):

Am auzit ca deviatia de sept se poate face si de la 16 ani.