| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17 ani simt de ceva vreme niste dureri în zona ovarelor însa nu prea vreau sa merg la ginecolog.Ce sa fac sa ma simt mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faci nimic sa te simti mai bine ca nu poti trata dupa ureche ceva ce nu stii... asa ca vizita la medic

| GeogG23 a răspuns:

Cel mai bine este sa vizitezi un medic, dar este posibil sa fie si din mai multe cauze: trebuie sa iti vina menstruatia, esti la ovulatie, ai PCOS (multe femei il au). Aplica ceva cald in zona respectiva pana cand ajungi la un medic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa te vada medicul ginecolog de ce sa nu mergi la el? Ai nevoie de tratament si doar medicul il poate da.

| Cipi1212 a răspuns:

Ai nevoie de niște sfaturi de la ginecolog.

| Alexandru_Valentin_1999 a răspuns:

De unde teama asta de ginecolog?