| Razvanx91 a întrebat:

Am 23 de ani si vreau sa ma angajez ca ospatar dar am o problema,imi tremura mainile, nu foarte tare dar cat sa zdrangane cafeau pe cescuta.imi puteti spune care ar fi cauza si cum as putea sa remediez situatia fara sa merg la doctor. ceva naturist daca cunoasteti pentru problema mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Nu cred ca exista ceva naturist sa remedieze asa ceva. Tremurarea mâinilor vine de la ganglionii bazali. Iar aceștia se tratează în cazul Parkinsonului.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 23 de ani NU vorbim de boala Parkinson.
Tu ori ai emoții foarte mari ori ai o afecțiune neurologică.
Mergi la medicul de familie, cel puțin!
Pa, pa.

| Razvanx91 explică (pentru Legiuitoarea):

Asta cred si eu ca e din cauza emotiilor

| Danny_Danny_1998 a răspuns:

Nu-ti mai pocni degetele