| nicoleee30 a întrebat:

Am baut de dimineata, dupa micul dejun(o banana) o cana de ceai verde.Am stat putin si m-am pus sa dansez... dintr-odata a inceput sa mi se faca rau si sa imi vina sa vomit sad e din cauza ceaiului? si daca da, oare de ce? pentru ca eu am auzit ca ceaiul verde e foarte bun si sanatos happy funda:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| bebelusha93 a răspuns:

Probabil.Ar fi mai bine ca la micul dejun sa mananci cereale cu lapte sau un sandwich!

| alessia5158 a răspuns:

Poate fi din cauza unei diete de slabire, fara avizul unui nutritionist, care, in timp scurt, afecteaza un organism aflat in plina crestere si dezvoltare( cum este cel al unui adolescent)---unele retete de slabire( din cele promovate pe internet!) nu sunt indicate adolescentilor, batranilor sau persoanelor cu probleme de sanatate.

| nicoleee30 explică (pentru alessia5158):

Dar nu am tinut dieta. Abia de astazi am intentiontat big grin

| alessia5158 a răspuns (pentru nicoleee30):

Nu cred ca ceaiul verde este responsabil de aceste manifestari, chiar daca contine o cantitate f. mica de cofeina. Daca starea de rau nu se repeta o poti lua ca fiind trecatoare/accidentala--- daca se repeta, nu ai alta alternativa decat aceea de a merge la medic. Numai bine!