| Florazul15 a întrebat:

Am făcut o mișcare bruscă cu capul și am simțit o durere puternică în gât, și după simt o presiune în locul acela și o greutate când îmi mișc gâtul. Este posibil să îmi fi rupt ceva în interiorul gâtului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

E o întindere musculară.

| Florazul15 explică (pentru gabicoo):

Când am făcut acea mișcare am simțit o durere puternică în gât ca și cum mi s-ar fi rupt ceva în interior

| gabicoo a răspuns (pentru Florazul15):

Nu ți s-a rupt nimic. Dacă ai in casa ceva de genul Sindolor, Fastum gel sau macar Carmol încearcă să te dai pentru calmarea durerii.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu se rup chiar asa usor lucrurile in organism, stai linistit. Daca era asa, eram toti la ortopedie dar inca sunt saloane libere

| Florazul15 explică (pentru gabicoo):

Da, am Sindolor