| Ion_Niculescu_ a întrebat:

Am fost la control la urolog și mi-a spus ca nu exista tratament pentru chisturi la rinichi deși unul are cam 7 cm.Voi ce spuneți nu există tratament pentru eliminarea lor?
Mulțumesc Nelu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Ce fel de chisturi sunt? Ai boala polichistică a rinichiului? Dacă asta e trebuie să te urmărească un neurolog pentru că ai risc crescut de anevrism. Să iei o trimitere pentru RMN. Dacă ai mai multe întrebări, scrie-mi.