| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la medic cu furunculele care mi se tot fac si se sparg de la sine... am stafilococ pe piele! Am primit tratament dupa rezultatele analizelor... intrebarea mea este : ma voi vindeca complet de acest Stafilococ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Din ce stiu eu nu. Odată ce l ai in sânge mereu iti vor apărea. Stiu ca si mama mea are si din cand in cand ii mai apar, trateaza pentru moment, la ceva timp apar iar

| Anonim2htqbf a răspuns (pentru Denisa0954):

Cu ce le trateaza? Daca nu te superi

| Anonim2htqbf a răspuns (pentru Denisa0954):

Idee este ca eu nu il am in sange, analizele de sange imi.sunt bune dar la analize ale secretiei din furunc mi-a iesit stafilococul

| Denisa0954 a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Antibiotic, o mixtura preparată la farmacie si betadina. Toate date de medic

| Anonim2htqbf a răspuns (pentru Denisa0954):

Ciudat ....ar fi trebuit macar sa le tina sub control sad mersii mult

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar tu crezi ca stim noi mai bine decît stiu medicii? Întreaba i pe ei, deoarece pe aici fiecare i si da cu părerea, o parere ne autorizată ne fiind medici nici unul.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

De ținut sub control le tine. Dar de apărut tot apar, pentru ca ti am zis, odată ce il ai in sânge, stafilococul isi face de cap

| Denisa0954 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Din moment ce ai trecut prin ceva similar, da, iti poti da cu parerea si chiar in mod corect. Mai ales că unii mai avem si studii medicale, pe lângă cele ale limbii si literaturii române. happy no offense

| Denisa0954 a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Aaa. Acum am citit. Dacă nu e în sânge e perfect. Ai sanse foarte mari sa nu mai apară daca le tratezi corect si pana la capat

| Bruno92 a răspuns:

Cu miere de manuka scapi in 3 luni complet de stafilococ, găsești la magazine naturiste

| Bruno92 a răspuns:

Sau pe situl oficial