| victortiti89 a întrebat:

Am fost sa imi fac analizele de sange. Cand le-a vazut doamna doctor a zis ca sunt praf. Mi-a facut trimitere la hematologie...sad Sunt foarte speriat. Cat de ingrijorat ar trebui sa fiu?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

A spus ca ai cumva diabet?

| johnnny123 a răspuns:

Nu era mai bine să rogi doctorul să te lămurească? Noi de unde am putea să știm ce a ieșit la analizele alea?

| IonelaIasmina a răspuns:

Dacă ți-a făcut trimitere, du-te acolo unde te-a trimis.
Îngrijorat? Păi... poți fii destul de îngrijorat în condițiile în care știi că ai analizele praf, doar că încearcă să te calmezi și roagă-te la Dumnezeu să treci cu bine peste tot!
Multă sănătate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și noi ce ar trebui sa îți spunem când nici nu știm despre ce analize e vorba?

| ZitaRita a răspuns:

Și eu am multa glicemie in sange din cauza bolii mele ADHD! Nici nu prea mănânc pe zi, niște bomboane și cam atât

| Torrpi a răspuns:

Nu stim rezultatele, nu stim cat de ingrijorat trebuie sa fii.
Fa-ti analizele si du-te la medic sa le vada.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o logica intrebarea ta!
Daca medicul a facut o afirmatie, cum am putea sti noi ce anume a gandit si ce a vazut medicul pe fisa ta medicala.
Intoarce-te la medic si intreaba-l pe el, ca noi nu avem de unde sa stim.

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde ce rezultate au analizele.

| doctorandus a răspuns (pentru ZitaRita):

Scuze, dar ADHD nu are nicio legatura cu glicemia.