| ChrisNOW a întrebat:

Am in unele zile in care apare deodata o stare de rau,neputinta,ameteala,vedere incetosata, fata o simt ca ma strange de la ce este si ce pot face?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Poate fi si o depresie ( du-te la psiholog ).
Sau poate fi o cadere de calciu :
Simptomele căderii de calciu

Căderea de calciu se poate manifesta în zeci de moduri, însă anumite simptome sunt mai evidente şi mai uşor de recunoscut:

- amorţeală şi furnicături la nivelul mâinilor şi picioarelor
- senzaţie de urechi înfundate şi ţiuit în urechi
- întunecarea vederii
- palpitaţii
- tulburare de concentrare a atenţiei
- senzaţie de sufocare
- contracţii musculare
- dificultăţi la înghiţirea alimentelor
Sursa: http://www.eva.ro/......51955.html

Sanatate!

| AndaErika a răspuns:

Iti recomand sa vizitezi un medic.El stie cel mai sigur de ce suferi...

| Ella192 a răspuns:

Cit timp stai in fata calculatorului? Te alimentezi corect? Suferi de sters? Acestea sunt intrebarile care trebuie sa-ti le pui, si deja stii cauza. Dormi mai mult de 8 ore, bea cel mult 2 litri de apa pe zi, fa sport, stai cit mai mult timp la aer liber, departeazate de calculator, telefon, ipad, televizor, si desigur mediteaza.

| alyalynutz a răspuns:

Lipsa de calciu thinking Asa pateste si un prieten de al meu...

| YoannahKlaudia a răspuns:

Singurul lucru pe care il poti face in aceasta situatie e sa consulti un doctor si sa iti faci analizele! Nu te ajuta la absolut nimic parerile noastre intr-o situatie din asta! E posibil sa ai o lipsa de calciu, anemie dar e posibil sa fie ceva si mai grav, sfatul meu e sa consulti de urgenta un doctor ca sa nu apara pe urma complicatii mai mari! Sper sa te faci bine si sa auzim vesti bune! Ai grija de tine si succes! :*

| HowdidIgethere a răspuns:

Dupa raceli sau probleme digestive pot sa apara de astea. Altfel trebuie analize.

| doctoressa a răspuns:

Trebui sa te evalueze un medic pentru a sti care e cauza simptomelor tale.
http://www.i-medic.ro/simptome/vedere-neclara

| Fiorella18 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic, numai el iti poate spune ce ai si ce tratament trebuie sa iei. Nu este de gluma cu simptome de felul acesta. Poate fi orice si se poate agrava daca nu mergi cat mai repede la medic.

| matrix100 a răspuns:

Daca problema ta e constanta ar fi bine sa mergi la un doctor, iti face niste analize pentru a afla cauza si apoi rezolvarea. nu vreau sa te sperii dar e posibil sa iti ia si sange. Mergi la doctor daca e frecventa problema ta

| lBroken69 a răspuns:

Ai putea fi anemic, lipsa de calciu, sau pur si simplu plictiseala.As zice sa incerci sa faci ceva, sau daca persista du-te la un doctor.Singurul raspuns sigur pe care ti-l poate da cineva este sa consulti un doctor.

| ChrisNOW explică (pentru doctoressa):

Am fost si mi-a dat Calciu efervescent...