| MZc a întrebat:

Am lasat aseară pe masa intr-o farfurie acoperita niste mancare gatita, astăzi dimineața am găsit in carne si cascaval viermisori mici albi. S-a stricat mancarea sau larvele existau deja in carne?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

S-a stricat mancarea, fiind foarte cald in cateva ore este posibil sa faca viermi, mai ales daca nu a fost acoperita si au exista muste prin preajma.

| wildthing a răspuns:

Nu sunt specialist, deci e pura speculatie ceea ce spun acum...mie mi se pare ca au aparut cam repede viermii, prea repede.

| BeautyLover a răspuns (pentru wildthing):

Si eu am patit asa ceva si chiar nu stiu cum au aparut.

| ioana748 a răspuns:

In cateva ore pot apărea viermișorii respectivi.
Nu ai mancat carne infestata.

| adryang78 a răspuns:

S-a stricat între timp. Mai ales dacă a intrat vreo muscă, apar și mai repede larvele.

| Madaxo97 a răspuns:

S-a stricat peste noapte probabil o muscă s-a așezat si a lăsat oua de paraziți si peste noapte s-au înmulțit.