| IonelFlorianUrzica a întrebat:

Am memoria destul de proasta.Ce sa mănânc sau ce sa fac ca să mi-o îmbunătățesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu mai citești bazaconii legate de extratereștri. Așa mintea ta va fi mai liberă și nu vei mai avea probleme de memorie.

| RAY a răspuns:

Cum adică memorie proastă? Da niste exemple,de exemplu eu,duc lipsa de atenție,nu mă pot concentra,mă plictisesc rapid de ceva, nu pot face cv plictisitor, nu am motivație, uit lucruri, dacă mă focusez pe ceva și mă deranjezi m-am pierdut

| CyberDune28 a răspuns:

Nuci, alune, caju, afine si peste

| Mindfulness a răspuns:

Fa mult sport și adoptă o dieta echilibrata

| IonelFlorianUrzica explică (pentru gabicoo):

Chiar crezi ca asta este problema?