| anonim_4396 a întrebat:

Am mereu un gust urat in gura...si mirosul e la fel.
Ce as putea sa fac? Nici macar pasta de dinti nu imi improspateaza gura.Ar trebui sa folosesc ata dentara? Nu am folosit pana acum. Sau apa de gura?
Am dintii strambi. Poate fi si acesta un motiv?
Si mai e ceva, oricat mi-as spala limba ramane alba...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RobertVasileAlexandrescu a răspuns:

Daca ragai simti gust de ou clocit?

Bula
| Bula a răspuns:

Mirosul din gura si limba alba indica problema de digestie, la stomac.
Poate este de la ceva mancare nedigerata bine sau alta afectiune.

Incearca sa mananci o lingura de zahar sau o bomboana dulce, s-ar putea sa te ajute.
Daca nu, mergi sa faci investigatii la un medic internist.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai mult decat apa de gura te-ar ajuta o consultatie la interne pentru ca problema pare a fi de la unul din organele interne.

Răspuns utilizator avertizat
| RobertVasileAlexandrescu a răspuns (pentru anonimaalee29):

Incearca sa bei ceai de menta sigur iti va trece

| Adry05 a răspuns:

E posibil sa ai vreun dinte cu probleme sau probleme la stomac. Du-te la dentist.