| Ovyjuve a întrebat:

Am muschii abdomenului nealiniati(muschii abdomenului din partea dreapta sunt mai ridicati ca pe partea stanga asi mai putea sa ii refac, sa se indrepte, sa fie aliniati perfect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adrianf a răspuns:

Salut, nu stiu daca ii vei putea ailnia perfect, dar ii poti face sa ajunga cam la aceleasi dimensiuni, lucrand mai mult exercitii izolate, sa lucrezi partea stanga a abdomenului, apoi partea dreapta, partea superioara, partea inferioara, cred ca stii despre ce este vorba (ca zici ca ai mai lucrat). Spor la lucru, sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu, daca mai ai alte intrebari, astept sa ma intrebi.

| Ovyjuve explică (pentru Adrianf):

Iti multumesc pentru raspuns, dar daca ai mai putea sa imi zici ce exercitii asi putea face (cum asi putea sa lucrez mai mult partea stanga) sa ii refac, iti spun sincer ca alte exercitii decat abdomene nu stiu sa fac

| Adrianf a răspuns:

Salut, imi pare rau ca nu am gasit ceva foarte explicit, decat cateva exemple http://www.exercitii-abdomen.ro/exercitii-pentru-abdomen.html.

| Ovyjuve explică (pentru Adrianf):

Multumesc pentru raspunsurile acordate!