| stefaniaaaaa12344 a întrebat:

Am nevoie de ajutor!happy
Am o saptamana de cand am un tatuaj si maine plec la mare, stiu ca el se vindeca complet in 2-3 saptamani.
Inca nu am coaja aia, chiar daca ma duc la mare vreau sa il protejez. Dar daca il acopar, nu cred ca pielea o sa mai poata respira. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LupuMia a răspuns:

Cand intrii in apa pune ti folie din aceea transparenta si camd stai la plaja fereste l de soare sub umbrela. La mine a functionat. Succes.

5 răspunsuri:
| elena97890 a răspuns:

Suna la cel care ti.a facut tatuajul si intreaba.l ce sa faci, e cel mai bine asa ca omul stie

| Ilyas420 a răspuns:

Poarta ceva vaporos peste costumul de baie, stai la umbra deci nu incerca sa te bronzezi si evita apa

| stefaniaaaaa12344 explică (pentru LupuMia):

Multumesc frumos!

| stefaniaaaaa12344 explică (pentru Ilyas420):

Multumesc!:*

| stefaniaaaaa12344 explică (pentru elena97890):

O sa-i cer si lui parerea. Multumesc!☺️