| Raymonte a întrebat:

Am nevoie de niste pastile si as vrea sa stiu care ar fi bune pentru problemele mele sunt minora daca ma duc la doctor afla parinti si oricum am probleme cu ei infine.Ma doare capul si uneori am nervi(deodata) si imi vine sa lovesc pereti sa arunc chestii si as vr ceva calmante sa-mi iau nu stiu sigur decare poate stiti voi.Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Ai putea sa bei un ceai de sunatoare sau de musetel ca sa te calmezi, incearca sa te relaxezi, poate esti nervoasa din cauza stresului din moment ce ai spus ca ai probleme cu parintii tai, alta cauza ar putea fi din cauza unui deficit de Magneziu, ai putea sa iei Magne B6, e si pentru copii si adulti, insa eu nu sunt medic si cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor si sa discuti problema mai amanuntit inainte sa iei calmante sau alte pastile, chiar daca afla parintii tai, sanatatea este cea mai importanta

3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Bună
Pentru calmante doar la doctor te poti duce. Nu se ofera fara prescriptie medicala si altceva nu ai ce sa faci, relaxarea este pe moment deci aceste crize de nervi pot aparea oricand. Daca parintii tai afla, nu conteaza, deoarece ei trebuie sa iti fie alaturi in orice moment si in orice situatie indiferent de gravitate.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un psihiatru pentru minori cu părinții tai!

| Raymonte explică (pentru DarthNiger):

Problema este ca nu vor am 13 ani