| Florazul15 a întrebat:

Am o durere groaznică din cauză măselelor de minte care încep să dea, este o durere care se propagă și în cerul gurii. Este cazul să iau antibiotic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| annonimaaaa555 a răspuns:

Este cazul sa faci o vizită la stomatolog. Poate trebuie sa ți le scoată. Nu lua antibiotice numa asa. Ia algocalmin cu paracetamol.

| ioana748 a răspuns:

Nu este cazul de antibiotic.
Iti trebuie antiinflamator, Nurofen, paracetamolul, diclofenac...ce stii tu ca iti face bine.
Un stomatolog te poate ajuta sa treci peste momentul acesta.