| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Am o fata are un an am născut acasă pentru ca nu am mai apucat sa ajung la spital eu după naștere nu mi am făcut nici un consult mie doar la fetiță am fost la medic și au consultato și a zis ca e sănătoasă problema e ca mai am mici dureri în zona vaginala am născut natural. Ce pot face în situația asta? Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Anonim0612 a răspuns:

Ideal ar fi un consult ginecologic de specialitate! Nu mai amana! Nu e ca o durere de cap care "lasa ca trece". Sanatate!

| DontActLikeMe a răspuns:

Sper ca esti constient ca nu ai voie cu raspunsuri generate AI, nu?

| ioana748 a răspuns:

Trebuie sa faci un control.
Multa sanatate,

| Seba016 a răspuns:

Sfatul meu e sa vorbesti cu un medic(femeie) la privat la ginecologie si sa ai grija de sanatatea ta, medicul acela sa te asiguri ca stie ce face din experienta sa si nu te stresa cu emotii, adevarul dur e mai bun decat o minciuna frumoasa

| Violleta2022 a răspuns:

Poti merg ela un control ginecologic anual, asa cum fac toate femeile.
Medicul gineoclog te va consulta si-ti va face investigatii medicale pentru a afla de ce ai aceste dureri vaginale, care-s anormale.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru DontActLikeMe):

Am venit să scriu asta.

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să îți faci și ție un control. Mai ales că durerile persistă de un an.

| LisaJulie a răspuns:

Fără un control nu poți sa spui ca totul e ok! Un control trebuie făcut neapărat