| Magdamsg a întrebat:

Am o întrebare, bebelina mea de 2 lunile sta numai cu pumnul în gura își roade foarte mult pumnu, ar fi din cauza la dinți știu ca e prea devreme, sau e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are cum sa fie de la dinti, fiindca dintii apar dupa 4-5 luni, nicicum la 2 luni.
Copilul nu se satura de lapte, nu suge suficient, de aceea duce manuta la gura.
Daca-i dai san, sa stii ca nu este suficient lapte, de aceea va trebuii sa-i suplimentezi masa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, dar medicul ei pediatru ar putea sa stie, du o la consultatie si iti va spune el cauzele.