| Mangustă a întrebat:

Am o (minora si in rezolvare) problema de alimentatie si in consecinta nu prea mananc.
Ce vitamine ar trebui sa iau pentru a ma mentine in ritm normal si sa nu am alte probleme(de la caderea parului pana la lesin)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Incearca ceva natural:untura de peste, fructe bogate in vitamina C si o lingura de polen crud /pe zi!

| Azµre a răspuns:

Vitaminele le iei din mâncare! nu sunt bune cele din comerț!

| Fatamuntilor a răspuns:

Fara sfatul medicului sau macar a unui farmacist nu este bine sa iei nimic. Oricum se stie ca vitamina C iti da pofta de mancare.Sau si mai bine consuma fructe care contin acea vitamina( citrice, mere, kiwi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cere sfatul medicului de familie!
Te pup!

| 1AngryMan a răspuns:

Iti spun si eu ca am avut aceeas problema cu toate ca aveam mancare din belsug nu mancam de cand atunci cand eram " pe jos " si m am dus la o farmacia Ei mi au recomandat "ALIVE multi-vitamin costa in jur de 70 lei si are foarte multe vitamine proteine si alte cateva sute!laughing

| FinnalyToLove a răspuns:

Vitamina B1 si B6, B12, fier, foarte important calciu pentru a nu lesina.
Viatamax, calciu magneziu si altele...Intreaba la farmaci! happy
Sper ca te-am ajutat cat de cat :*