| Raducons a întrebat:

Am o problema cu dintii din fata sus.
Culoarea nu este uniforma, au niste pete si sunt transparenti in zona respectiva.
Medicul dentist a zis ca sunt demineralizati.
Se pot trata cumva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Scuza-ma chiar nu inteleg de ce nu ai intrebat medicul, ai mai multa incredere in raspunsurile de aici? Nu-i mai bine sa suni si sa-l intrebi pe el?

| Raducons explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Am intrebat si mi-a spus ca nu se poate face nimic si ca nu este carie.
M-am gandit ca poate o mai avut cineva si imi spune cum o procedat.
Pe mine ma deranjeaza un pic cum arata, si am crezut ca exista ceva care se poate da pe ei ca sa ii acopere.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Raducons):

Am priceput acum.Bafta la raspunsuri bune, desi...Sa fie asa fraier stomatologul ala sa nu stie? Ai putea sa faci o poza de calitate si sa o trimiti la cabinete stomatologice ce au pagina pe net.Asa,fara sa te coste o consultatie, ai putea sa-ti faci o idee, vezi parerea mai multor doctori. Sper sa te ajute ideea mea.

| Raducons explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Multumesc
Încerc sa fac poze si sa le trimit.