| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu parul, imi cade de la radacina si destul de mult. Am fost la dermatolog care mi a prescris alopexy, niste pastile pt crestere si alpecin. Am luat tratamentul o luna de zile fara rezultat. Am avut parul foarte des, probabil din cauza ca imi fac parul cu placa s a mai rarit dar totusi imi cade de la radacina, ce suplimente imi recomandati dar cu efect? Nu vreau samponuri si masti, am aruncat destui bani pe asa ceva. Astept raspunsuri concrete, dau fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| May5Maslover16Rusher2009 a răspuns:

Intra pe www.sfatulmedicului.ro. Sunt multe persoane care si-au cosmetizat parul excesiv(placa, vopsea) si sunt uni care recomanda tratamente care au functionat. Poate te ajuta vreun sfat de acolo.

5 răspunsuri:
| May5Maslover16Rusher2009 a răspuns:

Buna. Eu folosesc toata gama de la Elseve Paris Tottal Resist. Sampon+tratament+masca. Au ambalajul negru, si face si Jennifer Lopez reclama la ele. Mie nu-mi mai cade parul. Le gasesti la Kaufland, Auchan, Carrefour.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru May5Maslover16Rusher2009):

Nu au nici o treaba, eu oricum folosesc numai sampoane profesionale ce nu se gasesc in magazine!

| May5Maslover16Rusher2009 a răspuns:

Ca de obicei. Cineva incearca sa fie de ajutor iar celalat iti da cu toporu'-n cap. Si eu aveam mari probleme cu parul draguta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru May5Maslover16Rusher2009):

Iti spun pentru ca am folosit si elseve, toate tipurile de sampoane si acelasi randament. Daca citesti intrebarea bine, am mentionat ca nu vreau recomandari gen sampoane, masti, ci suplimente care dau randament. Ms, te aprinzi degeaba

| oanaro a răspuns:

Buna! Anul trecut mi-a cazut parul foarte rau de la o dereglare hormonala. Cum sunt adepta produselor 100% naturale, am incercat diverse masti facute acasa dar nu am avut rezultate extraordinare. Apoi am gasit o crema-tratament din ingrediente naturale care chiar a facut minuni. De atunci nu mai am probleme. O recomand cu incredere si garantez pentru rezultate!
http://www.tratamentchelie.aaz.ro