| andreutza33 a întrebat:

Am o problema mare de tot, am 11 ani si sunt foarte scunda am 1, 30 toata luma ma face pitaca si ma jignesc in tot felul cum as pute sa cresc am facut inot dar cam 2-3 saptamani si am crescut 1 cm ( aproximativ) am luat si un sirop la 2 milioane pentru crestere de la un magazin naturist si aproape nici un rezultat. Aveti voi niste idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Bună! Fă sport.Baschet,handball,sărituri la trambulină, mergi mult pe bicicletă!happy

| valentingb a răspuns:

Bitzy are dreptate, basketul ajuta.
dar mai e o cale: tractiuni(sau cum am facut eu cand eram mic, ma urcam in copaci si atarnam) adica gravitatia te trage in jos si te intinde. ca si la basket, daca sari te intinzi. poate pare aiurea, dar daca o luam practic, merge. crede-ma

| adriangabor92 a răspuns:

Basket

| dEmEnt0rR a răspuns:

Daca mama ta nu are mai mult de 1.60 si tatal tau la fel, nu te chinui sa cresti, pentru ca nu se va intampla. asa e natia ta, nu poti sa schimbi ceva la tine.multumeste-te cu ce ti-a dat Dumnezeu si nu te "automutila"! la 11 ani cat vrei sa ai 2 metri? asteapta ca sa cresti odata cu inaintarea in varsta! o zi buna!

| lorrena97 a răspuns:

La inotul si alte medicamente mergi cu basket

| iuliaaaa1234 a răspuns (pentru adriangabor92):

Nu-ti fa griji de cum arati ca nu conteza! si eu am toto 11 ani.o sa cresti rapid.fa mult sport si gimnastica si ai sa vezi cum o sa cresti! succes!

| iuliaaaa1234 a răspuns:

Vei creste repede nu te mai stresa!

| andreutza33 explică (pentru dEmEnt0rR):

Mama mea are 1, 65 si tata aproape 1, 70 si plus ca sora-mea are 1, 67

| iuliaaaa1234 a răspuns:

Nu-ti face griji de cum arati! nu este asa de imoprtant.eu zic sa faci mult baschet, si miscare si gimnasrica!big grin Funda?

| Diabl0 a răspuns:

Mananca carne de pui, te dezvolta rapid in ziua de azi.

| Liviucu a răspuns:

Pai si 1 cm nu e OK in 2-3 saptamana? E destul de multumitor! Atentie la dieta, atletism si aerobica cat incape, handbal, baschet, innot... si multa vointa. happy
Ohh, desigur ca, conteaza si organismul, daca parintii sunt si ei scunzi atunci fortezi cu sportul atat cat se poate.
Succes!

| Theodora_Dragomir_1972 a răspuns:

Nu iti face griji in legatura cu asta.Vei mai creste, mai ai destul timp.Despre magazinele naturiste.nu prea am incredere in ele, asta e parerea mea, cel putin.Si colegii, ce as putea sa zic de ei. Sunt rautaciosi si probabil gelosi pe ceva ce ai tu (frumusete, inteligenta)si nu ar trebui sa le acorzi atentie.Si eu am 13 ani, deci cam stiu cum e.Si nu iti mai face griji, o sa mai cresti, dar toate la timpul lor. Sper ca ti-am dat un sfat bun.

| dEmEnt0rR a răspuns (pentru andreutza33):

Deci,nu are rost. pentru ca asa e natia ta, fara suparare...si mai ai si 11 ani.deci orice ai face e in zadar.crede-ma!