| adrianpetrican a întrebat:

Am observat ca uneori saturatia din sange imi scade de la 99% la 94% brusc apoi mai urca un pic! Apoi iar urca, iar se stabilizeaza la 95, apoi scade la 90% apoi urca brusc la 96%

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Esti pe duca, may you rest in pieces, SMALL PIECESSSSSS

dude, pentru numele lu' D-zeu, Allah, Buda, etc. din cate stiu eu, orice peste 90% e foarte ok

| adrianpetrican explică (pentru Brizbriz):

Deci pot sa imi fac sicriu fara probleme acum! a scazut unpic sub 90% pe la 87%

| Brizbriz a răspuns (pentru adrianpetrican):

Suna preotul cand ajungi sub 50%
pana atunci...
https://www.youtube.com/watch?v=mye1aCskFcM

| Goete a răspuns:

Banuies ca vorbesti despre saturatia de oxigen in sange, dar numai tu poti sti exact despre ce saturatie vorbesti.
Daca ti-o masori cu un ceas, ia in considerare faptul ca nu sta bine si fix mereu pe mana. Un nivel de oxigen sub 95% nu e normal si sub 88% e motiv de preocupare, dar observi lipsa de aer si de rezistenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sanatos stai relax

| adrianpetrican explică (pentru Goete):

Am o dunga rosie la teminatia unghiei (acolo unde o tai!) ar putea fi embolie pulmonara?

| Goete a răspuns (pentru adrianpetrican):

Eu nu sunt medic, imi place doar tehnologia, informatica.
Dat stiu ca cu cat mai multe probleme iti faci, cu atat mai mari sanse ai sa ai probleme.
Cand ai nivelul de oxigen scazut te simti fara forta sau inclusiv poti sa ametesti, din cate stiu. Consulta medicul tau daca crezi ca e necesar. Bafta si sanatate