| andeea6655 a întrebat:

Am parul usor ondulat dar vreau sa devina cret... ce pot folosi in afara de placa si ondulator? vreau un par cret dar si lung...pentru cresterea parului ce pot folosi?

astept raspunsurile voastre

funda:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Ladyd10 a răspuns:

Pai pentru ca sa il faci cret, poti folosi o spuma de par, sau spuma de par pentru definirea buclelor de la avon.iar pentru crestere foloseste ulei de ricin cu galbenus de ou, dat pe radacini si varfuri

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Pai cumpara spuma(eu folosesc de la kallos).Pui cam de 5 ori(daca ai parul lung,eu il am lung si asa folosesc)sau pana devine el mai tare, apoi cu difuzorul(uscatorul) dai pe tot parul si in acelasi timp tu il strangi in palma si apoi ii dai drumul, si iei mai multe parti din par si faci asa.

| andeea6655 explică:

Am folosit spuma dar degeaba...mereu dupa ce fac baie atunci cand parul este ud fososesc spuma...si pentru crestere chiar am sa incerc uleiul de racin cu galbenus de ou.dar chiar da rezultate?

| andeea6655 explică (pentru Ladyd10):

Am folosit spuma dar degeaba. dupa ce fac baie atunci cand parul este ud folosesc spuma.am sa incerc si uleiul de racin cu galbenus de ou.dar chiar da rezultate?

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru andeea6655):

Chiar nu stiu chestia cu uleiul de ricin.Eu ca sa imi incretesc parul fara sa folosesc placa sau drotul, aplic pe parul uscat inainte cu o jum de ora o masca ( 2 oua cu 2 lingurite de miere) si stau o jumatate de ora. Dupa ma spal pe cap, il usuc fff putin dupa aplic spuma de la kallos si il usuc bine bine. Daca vrei imi poti da id.ul tau si iti arat si poze...happy
Paahappy!

| andeea6655 explică (pentru PamfleticaTotHellenne):

Deeutza_alee28

| andeea6655 explică (pentru PamfleticaTotHellenne):

Si cu acea masca chiar devine foarte foarte cret?happy

| Ladyd10 a răspuns (pentru andeea6655):

La mine a dat.si in legatura cu spuma, nu o dai pe parul ud.cand ti parul uscat uscat te dai.
iti strangi parul in pumn dupa ce pui spumawinkingeu tot asa mi-l fac cret

| andeea6655 explică (pentru Ladyd10):

Si chiar devine foarte foarte cret?

| Ladyd10 a răspuns (pentru andeea6655):

Da...cel putin la mine dahappy

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru andeea6655):

Da...la mine functioneaza \dancing