| alabala a întrebat:

Am si eu o mica, mare problema laughing am in jur de 1, 64 inaltime, 50 de kg, 15 ani. si masuri cam mari in talie ( 71 ) si solduri ( 93 ) cum as putea sa slabesc atat din talie cat si din solduri? ce sporturi mi-ati recomanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sorinadiet a răspuns:

In afara de inot, alergarile sunt bune... fa-le cu un instructor de atletism, poate iese si vreo campioana, vreo medalie ceva... sau tenis, sau de ce nu Dans Sportiv? te alegi si cu fun... si cu talie, si cu tinuta, si.ramai mare mestera in dansuri!

4 răspunsuri:
| sorinadiet a răspuns:

In afara de inot, alergarile sunt bune...fa-le cu un instructor de atletism, poate iese si vreo campioana, vreo medalie ceva... sau tenis, sau de ce nu Dans Sportiv? ...te alegi si cu fun ... si cu talie, si cu tinuta, si..ramai mare mestera in dansuri !

| Farcas a răspuns:

Aerobic! Poti face si acasa, uitandu`te pe youtube la exerciti sau pe google, dar cel mai bine ar fi sa mergi la o sala.Mai mult de ajuta, cu un instructor langa tine.Bafta

| hanry a răspuns:

Fugi zilnic cate 30 minute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
La varsta ta esti bine.
Practica un sport de performanta: inot, dezvolta frumos si armonios corpul.
Pa, pa.