| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Am observat ca ciclul dureaza foarte putin la mine, maxim 2 zile, 3 (foarte rar) si nu vine foarte mult. Oricum, imi vine la timp si stiu ca nu sunt insarcinata. Poate fi ceva rau? Va rog dati-mi un raspuns. Merci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FastAndFurious a răspuns:

Folosesti anticonceptionale? pot avea ca efect secundar micsorarea debitului si a duratei menstrei.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FastAndFurious):

Am folosit in trecut straight face Deci e normal ce mi se intampla?

| FastAndFurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, pana se regleaza hormonii se poate intampla asta, de fapt e frecventa disfunctia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FastAndFurious):

Nu mai iau anticonceptionale cam de 1 an jumatate. Cat timp e normal sa tina asa? Tin minte ca atunci am intrerupt a le mai lua pentru ca nu imi mai venea ciclul deloc. Sa stii ca ai dreptate ca e de la anticonceptionalele alea. straight face

| FastAndFurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai, de la ele este. Daca nu te simti bine ( te doare capul, spatele, ai o stare proasta) si vrei sa grabesti reglarea mergi la ginecolog sa-ti dea un tratament ( dupa ce iti face analizele ).
Daca ai o stare buna si te ingrijoreaza doar hipomenoreea, mai asteapta vreo 3 luni, probabil ca asta e ritmul tau natural de reglare.

| Felys a răspuns:

Mie dupa un chiuretaj mi s-a intamplat sa am foarte putin cicul,imi venea o o singura zi, asta in decurs de cateva luni, am mers la medic, mi-a dat anticonceptionale doua luni si de atunci am 3, 4 zile, deci anticonceptionalele regleaza, cel putin in cazul meu asa a fost