| Corina556 a întrebat:

Am un bebe de 3 luni mie încă îmi e foarte frica sa pun mâna pe el pare așa mic și fragil e posibil să fiu în depresie postnatala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mai mult ca sigur. Mergi și discută problema cu un doctor. La tine este simplu. Alte femei cu depresie postnatala au tendința de a face rău copilului - tu te temi să nu-i faci rău. La tine se rezolva cu un pic de consiliere și un pic de voință din partea ta.

| Yaesmin a răspuns:

Nu e pui de găină.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Dacă îți e frică de posibilitatea unei depresii, vorbeşte cu un doctor.

Dar faptul în sine că ți se pare că bebeluşul tău este mic şi fragil şi încă trebuie să te obişnuieşti cu el nu înseamnă că ai depresie.

Răspuns utilizator avertizat