| intrebarimultes a întrebat:

Am varsat sange acum 3 sapt, am crezut ca e de la stomac tinand cont ca stiu de 2 ani ca am gastrita pe care nu am tratat-o cum trebuie si am consumat alcool excesiv in toata perioada asta.

Azi am facut o endoscopie la care am cam vomitat si nu am stat linistit, dar doctorul a spus ca totusi a apucat sa vada si nu e ceva grav, doar gastrita si mi-a prescris tratament.

Mi-a spus ca sangele probabil sa fi fost din cauza ca m-am fortat sa vomit si s-a rupt ceva prin gat.

Eu totusi nu cred, sunt sanse sa nu fi vazut bine?
Sau vazand ca tot vomit si nu pot sa stau linistit a scos tubul din stomac si a spus la misto ceva ca sa scape de mine?

Totusi...e sange varsat si nu doar o data, de vreo 3-4 ori in 2 ani.

Mi-a prescris o analiza la fecale sa vada daca am bacteria Helicobacter Pylori deoarece nu am mai rezistat la endoscopie sa ia din stomac proba pentru laborator.

Voi credeti ca ar avea de ce sa minta sau sa nu fi vazut bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Doctorii nu zic nimic la misto.Cred ca iti faci griji si desfaci firul in patru degeaba.

| intrebarimultes explică (pentru dullcat):

Ma gandesc ca nu o fi vazut bine..totusi a durat doar 1-2 minute toata procedura

| dullcat a răspuns (pentru intrebarimultes):

Poti merge si la alt medic, pentru o a doua parere.Dar eu cred ca nu are sens.

| Emirstaf a răspuns:

Consultă mereu opiniile mai multor medici

| Emirstaf a răspuns:

Mai bine afli ca esti bine si stai linistit, ori daca e ceva o iei din timp, decat sa regreti mai tarziu ca n.ai mai fost si la un alt medic pentru siguranță