| ionut1213190 a întrebat:

Am voie bere fara alcool? Dar icrele de pestE? La gastrita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lady70 a răspuns:

Am avut si eu si gastrita si ulcer. Alimentele pe care ai voie sa le mananci le inveti singur, pentru ca cele care iti fac rau le vei observa imediat. Nu prea ai voie fructe, decat fierte, nu ai voie grasimi si nu ai voie acid.
Icrele nu cred sa fie o problema, dar berea e cu semnul intrebarii. Consuma si tu o cantitate mica, doar de pofta.
Sanatate!

1 răspuns:
| ionut1213190 explică (pentru Lady70):

Mersi.