| av7701 a întrebat:

As vrea sa fac water fasting timp de 7 zile pentru a renunța la carbohidrați deoarece sunt dependent de cola, dar vreau și să slăbesc, știu că e periculos dar nu mă interesează. Ce părere aveți? Merita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce faci dupa cele 7 zile, asta daca rezisti atat

| av7701 explică (pentru suntserios):

M-am gandit mai bine si voi face pana sambata la ora 3 pentru ca azi am inceput la 3 si vreau sa am 4 zile. Iar dupa as vrea sa mananc doar 2 mese pe zi si alea sanatoase fara sucuri si alte prostii

| Sekim a răspuns:

Carbohidratii sunt principala sursa de energie a organismului tau, este o diferenta mare intre carbohidrati in general si zahar in sine. Daca chiar esti dependent de Cola, de ce nu bei Cola zero zahar? Nu are calorii, deci nu poti sa te ingrasi de la ea. Ceea ce sugerezi tu nu are absolut niciun sens. Ce iti ofera tie garantia ca daca nu mananci timp de 7 zile vei renunta la cola? Nu mai bine intri intr-un deficit caloric ca sa slabesti si consumi si Cola zero? Spor

| Wolf1988 a răspuns:

"Sunt facta verbis difficiliora"
Zicea amicul meu.
Adica nu te mai cufuri verbal inainte de actiune.