| Ladybuug a întrebat:

Aseara am obs ca mi-a venit ciclul menstrual. Insa azi dim mi s-a oprit gen. Oare de ce? [ nu stiu daca mi s-a oprit, doar ca de dim, nu mai mi se pateaza absorbantul ].

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cccccccccccccorina a răspuns:

Ori este acea pata de culoare dinaintea menstruatiei ori ti-a venit dar momentan nu curge.stai linistita.
Si mie mi se intampla.curge ziua putin noaptea deloc iar apoi incepe calumea,
Nu este motiv de ingrijorarehappy!
Bafta.

4 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Hey. Daca in ultimul timp nu ai avut nici un contact sexual neprotejat, nu ai de ce sa iti faci griji. Poate fi vorba despre o dereglare hormonala sau de faptul ca ai luat vreun calmant care ti-a incetinit si fluxul menstrual. Nu te panica, cel mai probabil in cursul zilei de azi menstruatia va aparea din nou. In schimb, daca ai intretinut relatii intime neprotejate, este cazul sa iti faci griji, poate fi vorba despre o menstruatie peste sarcina, care, in general, are un flux mai scazut decat in mod normal. Ai grija de tine.

| tyana a răspuns:

Asteapta pana maine sa vezi ce se intampla! E posibil sa fi racit foarte tare. Daca se oprese de tot mergi la medicul de familie si ii explici situatia. El stie ce trebuie facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hehe. asa mi se intampla si mie. curge putin si dupa 1 zi intreaga nu curge si a 2 a zi se porneste. No worry nu e nimic grav. Si eu ma mai sperii uneori si ma interb 'wtf?' laughingbig grin

| Nelu_Loredan_Neagu_1990 a răspuns (pentru Cccccccccccccorina):

Dar toata ziua sa nu curga deloc?