| SilentRain a întrebat:

Aseară la ora 2 in timp ce mă chinuiam sa adorm, am resimțit o durere in vârful degetelor la mana stângă, destul de ciudat dar nu i-am dat importanță și am adormit așa cu acea durere (nu mă durea tare, era o durere moderata).
Dimineață când m-am trezit mă simțeam amențit și o durere groaznica de rinichi.

E posibil că acea durere din degete sa aibă legătură cu rinichii?
Sunt curioasa ^_^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ți-o făcut voodoo gagicu....nașpahee hee

| SilentRain explică (pentru Catrice):

Ăla imaginar?

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Mai degrabă cu inima.

| Dismally a răspuns:

Nu, cred ca au fost lucruri diferite. In general amortirea degetelor poate avea legatura cu inima dar nu e cazul la tine daca nu ai avut si alte simptome.

| SilentRain explică (pentru SmaraldAlbastru):

Erroare

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Nu cred ca are legătură cu rinichii ci cu coloana.
Sau au început de artrita, sindrom tunel carpatian, sau policitemie. Eu cred ca e osteocindroza cervicala sau o alta problema a coloanei și durerea radiază în degetele de la mâini, de aici și amețeală resimțită dimineața.
Nu cred ca are legătură cu rinichii, și nu cred ca au probleme cu rinichii, sau poate ai răcit la rinichi nu știu dar nu cred.
Ia magneziu și calciu și vezi cum te simți după și redu consumul de cafeina, și fa plimbări în fiecare zi timp de 20 de minute minim sa nu dezvolți de la sedentarism probleme cu coloana.

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru SilentRain):

Cum adică ce treabă are? Când a fost vreodată amorțirea mâinii drepte un semnal că ai probleme cu inima?

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Eee știi tu carewinking
Cine știe ce ai făcut cu degetele.

| SilentRain explică (pentru Catrice):

Numai tu poți sa ai așa gânduri...

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Se scrie 'numai' asta asa, ca tot zic colegii de gramatica laughing

| Rihanna20B a răspuns:

Da dar ca să fi sigură că nu e ceva grav du-te la doctor! Noi nu suntem doctori și nu te putem ajuta dar te putem sfătui.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Dece nu mergi la medicul de familie? Sau la un doctor nu-i deloc bine așa deloc trebuie sa mergi urgent urgent la medic acolo spui totul si ceva ceva trebui să-ți dea ceva trebuie sa fie sa mergă...