| DenqOO a întrebat:

Ati lesinat pana acum?
Cum descrieti evenimentul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mișto.
Te știi într-un loc și te trezești în alt loc.
Teleportareeeeehee hee

| 91Bogdan91 a răspuns:

Cam ca și atunci când ești rupt în gură de beat, mai bei și
ți se taie firul. Eu unul când am leșinat prima oară s-a întâmplat la liceu, și a fost o chestie interesantă fiindcă îi auzeam pe toți în jurul meu, dar nu puteam să fac nimic. Mă rog, oricum nu conțientizam momentul. Ce îmi mai amintesc e că văzusem ceva lumină. Și am fost leșinat pentru câteva secunde, care pentru mine au fost ore. După ce m-am trezit, am tremurat puțin, am băut niște apă și mi-am revenit, cu toate că inima încă îmi bătea foarte tare.

| 1234568807 a răspuns:

Eu nu am lesinat de cand cand eram mic, dupa spusele parintilor mei, eu nu mai imi aduc aminte

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Am leșinat o data când eram mic mâncasem cartofi cruzi foarte mulți mi-a venit rău și ma loase cu leșinu și somn mam trazit in pat și când am deschis ochi era tatăl meu lângă mine

| SilentRain a răspuns:

Da, frumos tare
Era să dau cu capul de masa happy

| Ofiintă a răspuns:

Am fost pe aproape.
Eram într-un spațiu închis si la un moment dat, observ cum totul se intunecă în jurul meu.
Menționez că sala era mare și erau mai multe persoane în incinta sălii respective.
O singură persoana vorbea, însă nu îl mai auzeam clar.
Eram pe cale de a-mi pierde conștiința, prin urmare vederea și auzul au fost afectate. Așa încât, în loc să aud clar persoana care vorbea, am început să aud bâjbâieli.
Ca să înțelegi mai bine, imaginea se întunecase dintr-o dată și auzeam bâjbâieli.
Din fericire am apucat să ies din sala respectivă și mi-am revenit.

| Zuzu1991 a răspuns:

Inca sunt lesinat, acum scrie corpul meu astral

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O data din cauza gazului de la un instant pe gaz. Am simtit o caldura si mi s-au taiat picioarele si am cazut in cada. Noroc ca am apucat sa strig si era cineva in apropiere.

| mgtow a răspuns:

Am fost inconstient si m-am trezit la departamentul de urgente, cand eram inconstient nu simteam nimic si imi aduc aminte ca era negru atat

| Bondarel99 a răspuns:

Am lesinat o singura data, cand am inhalat un spray toxic, s-a facut negru in fata ochilor si mi s-au inmuiat picioarele apoi mi-am pierdut cunostinta. Dupa cateva minute mi-am revenit si ma simteam foarte bine.

| Frank51 a răspuns:

Te ia o stare neutră, simți cum încet nu mai ai putere și te lași încet în jos, pana când cazi, totul se incețoșează, sau se înnegrește, faci tranziția de la conștient la relativ conștient, auzi totul mult mai încet sau cu ecou, nu mai răspunzi bine la stimuli, sau răspunzi întârziat, pana când într-un final ești inconștient.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Eu am pățit asta o dată la spital, în timp ce eram anesteziat, m-am trezit în alt loc.

| IgnatVictor a răspuns:

Eu nu am leșinat, dar în clasa a patra am avut un coleg care a leșinat la repetițiile pentru serbare.
Din ce ne-a povestit, a spus că imaginile pe care le vedea au început să devină niște pătrate mici, ce se învârteau constant. Apoi nu a mai auzit nimic și a căzut pe podea, fără ca măcar să realizeze acest lucru (faptul că își pierduse echilibrul). Când s-a trezit, părea buimac din cale afară.