| andy14 a întrebat:

Azi am am prajit 2 feli de paine si dupa ce am mancat am observat ca e mucegaita painea si mirosea dubios(a fixativ).Ar trebui sa merg la doctor? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Deyutzzu25 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la doctor posibil sa faci infectie la stomac ar fi mai bine sa vorbesti cu cineva specializat in domeniul acesta.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu trebuia să mănânci așa ceva.
Trebuai să te asiguri înainte. Acum sper să nu ți se fi întâmplat nimic. S-ar putea totuși să faci o toxinfecție alimentară sau diaree. Și să scapi. Data viitoare asigură-te. Nu este o rușine, miroase-o înainte de a o prăji.
Vezi cum te simți mâine poimâine și dacă ești în regulă nu mai trebuei să mergi. Dacă ceva nu este în regulă cu tine, da indicat este să te duci la medicul de familie. Noi avem anticorpi care lucraeză pentru noi. Dar atunci când o substanță nu este compatibilă sau mai bine zis adaptată la mediile interne stomac, ficat intestine pot apărea complicații. Este practic o otrăvire.
Sănătate!

| darrio2007 a răspuns:

De obicei se observa asta la prima muscatura.Tu de ce ai observat abia dupa ce ai mancat?

| andy14 explică (pentru darrio2007):

Cand am prajit nu se simtea un gust ciudat

| darrio2007 a răspuns (pentru andy14):

Era calda painea.

| andy14 explică (pentru darrio2007):

Da