| Briannaa12 a întrebat:

Bună. A încercat cineva Normens Acne pentru acnee? V-a ajutat la ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MCosmy a răspuns:

Buna, si eu am aceeasi problema in ultimul timp. (acnee severa) Eu am inceput de ieri noaptea sa dorm cu un aparat / masca cu aer pentru a repara / remedia situatia. Este incomod.cel putin pana se obisnuieste corpul cred, dar azidimineata m-am trezit "alt om" sa spun asa.

Foarte odihnit dupa mult timp de dormit "in gol (fara sa ma odihnesc)

| Hyperion7 a răspuns:

Daca ai acnee hormonala, este bun, însă dacă ai acnee din alte motive(motive pe care nu le poți descoperi fara un consult dermatologic), se poate sa nu funcționeze.
Spre exemplu, daca ai un dezechilibru la nivelul florei microbiene din intestin sau bacteria P. Acne care se înmulțește pe față necontrolat...aceste pastile nu vor fi foarte eficiente.
Recomand, încă o dată, un consult dermatologic, mai întâi.

| LisaJulie a răspuns:

Te ajuta dar eu totuși recomand un consult dermatologic înainte, sa nu îl folosești așa