| 8irina8 a întrebat:

A luat cineva pastile Yasmin? Pentru dereglari menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| julliema a răspuns:

Iti recomand sa mergi la ginecolog. Nu lua asa, nu e ok sa iei si tu pentru ca asa ai auzit.

| 8irina8 explică (pentru julliema):

Am fost la ginecolog dar inca nu isi da seama ce problema am. Am 21ani si nu imi vine menstruatia. Dupa ce am luat ceva pastile mi-a recomandat Yasmin, dar alt doctor nu. Nu stiam ce sa fac.

| Violleta2022 a răspuns:

Anticonceptionalele YAZZ si YASMIN sunt interzise de multi ani in America, Australia si Canada din cauza sutelor de decese, produse de aceste anticonceptionale.
Nu am sa inteleg de ce noi le-am preluat (probabil pe gratis) si inca le distribuim femeilor noastre.
Discuta cu ginecologul tau si in functie de analizele tale hormonale, cere-i altceva, orice, dar nu mai cele 2 mentionate mai sus, nu!