| Anonima203948 a întrebat:

Buna! Am 12 ani si acum cateva zile mi-a venit ciclul pentru prima data. A tinut cam 5-6 zile dar de atunci gasesc mereu pe lenjeria intima secretii de vre o 3-4 zile. Nu miros urat nu sunt branzoase sau ceva dar ma tine cam de mult timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

E normal. Nu te panica. O să dureze ceva până trece de tot.

| Violleta2022 a răspuns:

Secretiile vaginale sunt perfect normale si sanataose la toate fetitele si femeile, incepand la pubertate (12-14 ani) si terminandu-se la menopauza, adica dupa 55-60 de ani, cand se opreste ci ccilul menstrual.
Secretiile vaginale se produc zilnic si trebuie sa inveti sa te SPELI ZILNIC cu apa calda si sapun si sa schimbi chilotul.
In perioada ovulatiei (care se intampla la toate fetitele si femeile pe la mijlocul perioadei dintre 2 cicluri menstruale), secretia vaginala este mai abundenta.