| seby27278 a întrebat:

Buna!Am 15 ani . Ce credeti, trebuie sa slabesc? Am intre 60-65 de kg ( nu stiu sigur pentru ca nu m-am cantarit de ceva vreme). Am burta nu asa mare dar... . Ce trebuie sa fac ? Dati-mi niste sfaturi cum sa slabesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mir3lutzaa a răspuns:

Sa mananci cat mai sanatos si mult sport nu recurge la medicamente!

| Zangetsu a răspuns:

Ai putea incepe cu niste abdomene. faci si tu vreo 15 dimineata si cu timpul sa le cresti numarul si in felul asta poate se da burta jos.

| Frankie a răspuns:

M-ar fi ajutat daca imi spuneai si ce inaltime ai, iar in legatura cu burta poti face niste abdomene si sa alergi.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Fuga+Baschet=Slabire.
Si 2 mese pe zi sunt suficiente atata timp cat sunt bogate.

Răspuns utilizator avertizat
| yanis10de10 a răspuns:

Buna Seba! Eu zic in primul rand sa te uiti bine in oglinda si sa te decizi daca iti place ceea ce vezi! pentru ca in fond, crede-ma, parerea ta conteaza cel mai mult! Si nu uita un singur lucru! Totul depinde DOAR de tine! appo si ink ceva(ia-l ca pe un sfat) - daca te sti desteapta inseamna k te vezi si frumoasa!winking

| seby27278 explică (pentru Zangetsu):

Pai eu am auzit ca abdomene numai seara se fac pentru ca dimineata organismul nu este pregatit

| Zangetsu a răspuns (pentru seby27278):

Fa cum crezi. adevarul e ca si eu mai fac cateva flotari inainte sa ma culc.