| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si am sanii foarte mici, parca as avea 8 ani...as vrea sa stiu daca imi vor mai creste. avand in vedere ca anul acesta am avut prima menstruatie.As vrea sa stiu daca mai sunt fete in aceeasi situatie. Funda:X:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MercyAngel a răspuns:

Buna Aleee98i. si eu am aceeasi problema ca si tine. doar ca eu am 33 de ani. La varsta mea singura cale de rezolvare ar fi silicoanele dar nu doresc sa ma expun unei interventii chirurgicale complicate si costisitoare. Si mie mi-a venit prima menstra tot la 15 ani pentru ca sunt slabuta de felul meu. Nu stiu cat de mici sunt sanii tai, dar eu cred ca mai au timp sa creasca. Sau poate esti doar complexata atunci cand te compari cu alte fete de varsta ta care sunt mai dezvoltate. Iti inteleg oful, pentru ca mama natura nu a fost prea generoasa cu mine in acest sens. Asa ca m-am obisnuit cu ideea ca am sani mici. Banuiesc ca si tu ai o constitutie fizica destul de subtirica. Poate ca daca ai mai lua un pic in greutate ti s-ar mai rotunji si sanii. Sper ca ti-am putut fi de folos. happy

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

De acum incolo vor incepe sa se dezvolte si ei mai mult, nu te grabii, esti inca in crestere.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Nu-ti mai face griji, pana la 20 de ani tot o sa ti se dezvolte

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru MercyAngel):

Cred ca nu ar fi trebuit sa intervii, o descurajezi, oricum nu te cred ca ai sanii ca a unei fete de 8 ani

| MercyAngel a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Nu vad de ce as descuraja-o. Intrebarea ei este daca mai sunt fete in situatia ei. apoi am mentionat ca la varsta ei sanii mai au timp sa creasca, si ca poate se subestimeaza atunci cand se compara cu alte fete de varsta ei care au sanii mai mari. Si eu faceam acelasi lucru cand eram adolescenta, Bineinteles ca nu am sanii unei fete de 8 ani dar oricum sunt mici poate si pentru ca sunt foarte slaba. Dar cred ca luarea in greutate ar fi o solutie si in cazul meu si in situatia ei (daca e nevoie)

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru MercyAngel):

Atunci pune mana si papa sau, numai pentru tine ar fi bun masajul sanilor, dimineata si seara cate 15-20 de minute, fara nici o crema, crede-ma ca o sa dea rezultate