| carlyhalatz a întrebat:

Buna,am 156 cm, si am 50 de kg. Cand ma uit in oglinda nu prea sunt multumita si as vrea sa slabesc. Unii spun ca arat chiar normal, dar nu cred. aveti idee cum as putea slabi rapid pana la vara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Voidwithin a răspuns:

Fa si tu fitness sau practica un sport slabesti frumos, iti faci abdomen, picioare si forme.Adica ma gandesc ca e mai frumos sa ai forme decat sa fi schilod.

10 răspunsuri:
| Miranda29 a răspuns:

La 1 metru si 56 cm greutatea normala este fix 50 kg.Nu ai de ce sa iti faci griji, dar daca vrei sa slabesti fa sport si numai manca paine

| mona a răspuns:

Poti slabi daca ai putin grija de alimentatia ta si sa faci miscare[asta e important]

| anaa5 a răspuns:

Dupa calculul care se face. tu ar trebui sa ai 46 de kg. poti slabi usor cat doresti. spre exemplu tine o cura de slabire: mananci de 5 ori pe zi. dar cate putin mic-dejun, pranz si cina(mese de baza. sa nu mananci foarte mult) si intre mese sa mananci un baton pentru slabine, un fruct, o salata de fructe. sa nu manaci plajeli. poti merge la farmacie sa iti cumperi batoane de slabit sunt ieftine(2-3 lei). sa nu manaci decat 2-3 felii de paine pe zi! funda?

| Azµre a răspuns:

E normal, nu trebuie să slăbești deloc! Anorexico!

| Anddreee a răspuns:

Sport, exercitii cardio pentru ca ele ard grasimea.
Alimentatie corecta, macar 3 mese pe zi.
Bea multa apa.

| carlyhalatz explică (pentru anaa5):

Sunt in Germania

| carlyhalatz explică (pentru Azµre):

Ia uite ce zice anaa5

| Azµre a răspuns (pentru carlyhalatz):

Nu e o regulă, nu toate organismele sunt la fel! Spune-mi și vârsta dacă se poate! Una e să ai 50 de kg la 14 ani și alta e să ai la 18!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La înălţimea ta, eşti numai bine, nu mai ai ce sp mai slăbeşti, grijă în continuare la alimentaţie şi practică sport ceva.
Te pup!

| carlyhalatz explică (pentru Azµre):