| ღAstaMicaღ a întrebat:

Buna am auzit ca in clasa a8-a se face un vaccin pentrurubeola sau ceva de genu si am auzit si ca ramane si un semn foarte urat! E adv? Voi ati facut? Raspuns cat mai rapid va roog mullt! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lovem3 a răspuns:

Da asa e se face. Nu ramane absolut nimic. Si nici nu doare acul este foarte mic abia daca il simti. Asa ca stai linistita:*

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ramane pe dracu ...stai ma linistita

| Aallexx a răspuns:

Da,dar cu timpul trece.
FUNDA?:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omg! si eu sunt in clasa a 8a si mie tare frica de elcrying ...fratele meu l-a facut si a zis ca doare putin si nu mai poti face nimic cu mana aceea toata ziuacrying... dar nu o sa mori din astawinking.laughing eu am curaj sa-l fac. dar trebuie neaparatstraight face mai ales la fete, sa nu cumva sa nu-l faci! daca nu-l faci poti face copii handicapati mai tarziustraight face stiu eu am auzit multe cazuriwinking te pupic si stai linistita!:*

| piulita1112 a răspuns:

Nu e adevarat.nu ramane nimic.l-am facut

| dyonline88 a răspuns:

Depinde cine si cum ti-l da. daca are talent nu iti ramane cine stie ce urma. daca nu, atunci da ramane destul de urat.la multa lume am vazut un semn urat pe brat.asa rotund si arata ca o cicatrice.eu spre exemplu am ceva foarte vag, adica nici nu se prea vede decat daca stau sa caut cu atentie

| Patrăţel a răspuns:

Se face vaccin in clasa 8?! straight face la inceput sau la sfarsit?

| camryn a răspuns (pentru dyonline88):

Semnul ala e de la BCG, adica vaccinul pentru tuberculoza, si se face la nastere (nu stiu daca daca apare intotdeauna, pentru ca eu de ex., n-am asa ceva). Urma apare dupa cateva zile, ca o reactie la vaccin. La nici un alt vaccin nu apare un asemenea semn, pentru ca BCG-ul se face intradermic, adica la 2-3 mm sub piele, iar celelalte vaccinuri se fac de obicei subcutanat (sub piele) sau intramuscular, asa ca nu are cum sa apara nici o reactie locala.

| ღAstaMicaღ explică:

Ms mult pentrurasp:X:*

pupici