| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am avut contact sexual neprotejat in zilele fertile cand aveam secretie abundenta. Dar daca acest mucus cervical nu mai e la fel de abundent si am senzatia de vagin uscat inseamna ca conceptia nu s-a produs?
Am observat si ca urinez mai des decat de obicei.
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| bicdghwa a răspuns:

Conteaza si cati ani ai..chiar daca nu ti se pare ca sunt serios cand te intreb asta( sunt in primul an la medicina deci teoretic iti pot da un sfat)

| clumsylollipop a răspuns (pentru bicdghwa):

Curand voi implini 21.

| bicdghwa a răspuns:

Mdaaa,ceva este cu siguranta,nu suna bine,oricum deja esti majora,te poti duce la un specialist care estee mult mai in masura decat mine sa te sfatuiasca(mai ales ca urinezi mai des, imi spune ceva)
Daca parintii tai nu stiu despre asta, te poti ducecu o prietena sau ma rog. la un specialist, ok?
Pentru-ca este foarte posibil, oricum grav nu e, dar chestia e sa te duci cat mai repede sa te vada cineva happy

| clumsylollipop a răspuns:

Deci crezi ca as putea fi insarcinata? nu a ejaculat in interior dar deja a doua zi senzatia aceea de umde, ud a fost inlocuita de cea de uscat iar secretiile nu mai apar pe slip.

| Quassaar a răspuns:

Ferească Dumnezeu să ai mucus cervical. happy Sigur te-ai gandit la una și ai scris altceva. Sau poate n-am înteles eu legătura dintre zona cervicală și vaginul tau. happy

| Quassaar a răspuns (pentru bicdghwa):

Daca esti student(a) la medicină poate ne lămurești în privința mucusului cervical. happy

| clumsylollipop a răspuns:

Mucusul cervical este secretia ce apare in perioada fertila care permite spermatoz. sa se deplaseze mai usor.

| Quassaar a răspuns (pentru clumsylollipop):

Cred ca vrei sa te referi la cervix. Suna și este cu totul altceva...crede-ma. Daca vei căuta în dicționar cuvântul "cervical" o sa te lămurești asupra acestui aspect. happy